top of page

O NÁS

DITF-s-inv-2col.png
About

Kapela Dolls in the Factory vznikla v roce 2011 v sestavě: Mirai Navrátil (zpěv, kytara, klávesy), Ondřej Pavelka (kytara, doprovodné vokály), Martin Velička (basová kytara) a Jan Adamus (bicí).

V roce 2012 vydala EP Hurricane (Biotech, produkce Ecson Waldez). Absolvovala k němu klubové turné, ke stejnojmenné písni natočila klip a probojovala se do finále největší soutěže kapel v ČR RGM Mercedes-Benz Live Space. Poté vyměnila bubeníka a se Šimonem Bílým u bicích objela další turné a mj. předskakovala skupinám Tata Bojs, Support Lesbiens, MIG 21, Charlie Straight nebo The Prostitutes.

V roce 2013 DITF vydali první album Statues a live DVD z koncertu na Sweetsenfestu (produkce Ecson Waldez). Zvítězili v soutěži Broumovská kytara a absolvovali další turné (Statues tour). Píseň Change the World se dostala do čela hitparády rádia Rock Zone a píseň Believe byla vybrána pro film Křídla Vánoc (2013, v hlavní roli Richard Krajčo a Vica Kerekes).

Na jaře 2014 Dolls in the Factory předskakovali kapele Kryštof na jejím Inzerát Tour 2014. Také natočili klip ke zmiňované písni Believe. Spolu s kapelami Atmo music, Sto zvířat, Prague Conspiracy a Chinaski si Dolls in the Factory zahráli na pěti zastávkách putovního festivalu Back to school.

Bezprostředně poté kapelu opustili zpěvák Mirai Navrátil a bubeník Šimon Bílý a založili sólový projekt Mirai. Martin Velička a Ondřej Pavelka s kapelou pokračují. Vyprodukovali dokument Jeden rok v ráji, ve kterém se rozloučili s původní sestavou a našli si nového bubeníka Davida Janáčka, a zpěváka Vojtěcha Václava Švandu. Již v novém složení se v roce 2017 dostali  do TOP 10 nejlepších kapel v soutěži Skutečná liga, kde byl také zpěvák Vojta nominován na zpěváka roku a kapela na image roku.V roce 2018 dochází k další personální změně na pozici bubeníka, když Davida Janáčka vystřídal Daniel Burek.

 

V roce 2020 kapela natočila dva videoklipy k písním “Stop for a minute” a “Seven parts of the rain”  a taktéž nahrála EP PHOENIX. EP a oba zmíněné videoklipy byly postupně vydávány během roku 2021. Stop for a minute již má na Youtube přes 400 tisíc zhlédnutí a mimo jiné dosáhl úspěchu v hitparádě Očko Chart , kde se držel po dobu 5 týdnů na předních příčkách a Ve výročních cenách Očko Chart 2021 se v rámci českých kapel umístila na prvním místě .(celkově na čtvrtém). Seven parts of the rain překonal dvě stě  tisíc zhlédnutí a ve výročních cenách Očko Chart 2021 se umístila na celkovém jedenáctém místě a posluchači rádia Géčka svými hlasy poslali song na první příčku v hitparádě tohoto rádia. Léto roku 2022 pak kapela strávila na koncertních pódiích a vydala videoklip k singlu Never let it break you down, který na youtube atakuje hranici 200 tisíc zhlédnutí a také tento klip sklidil úspěch v hitparádě Óčko chart, kde se držel po dobu 5 týdnů na předních příčkách. V létě 2023 absolvovala úspěšné celorepublikové open-air tour již s novým kytaristou Petrem Hrušou.  V současné době vydala nový klip k písni Born Again a věnuje se natáčení první plnohodnotné desky pod taktovkou producentů Šimona Bílého a Honzy Balcarka.

Dolls In The Factory jsou:

Vojtěch Václav Metoděj Švanda (zpěv, piáno) 

Martin Velička (basová kytara)

Petr Hruša (kytara)

Daniel Burek (bicí)

bottom of page